Κυριακή, 21/07/2019

Ο "Νόμος της Κρεμαστής" εφαρμόστηκε σήμερα στο απίστευτα όμορφο παιχνίδι ανάμεσα στον Φοίβο και τον Ιάλυσο (4-2)

φωτογραφία 2 4 Ένα απίστευτα όμορφο παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν σήμερα στην Κρεμαστή οι 1.200, περίπου, τυχεροί φίλαθλοι, ανάμεσα στον Φοίβο και τον Ιάλυσο, όπου το τελικό σφύριγμα βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια σημαντική νίκη, (4-2),

καθώς τους έφερε ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος!

Πράγματι, ήταν ένα παιχνίδι - ντέρμπι! Ένα παιχνίδι που τα είχε όλα: Δύναμη, πάθος, και κυρίως 6 γκολ, τα οποία ξεσήκωσαν τους φιλάθλους προκειμένου να τα πανηγυρίσουν!

φωτογραφία 1 4Πάντως, και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να ικανοποιήσουν τους φίλους και τους οπαδούς τους, δείχνοντας σε κάποια λεπτά του παιχνιδιού στοιχεία μεγάλων ομάδων.

Ωστόσο, ο Φοίβος, έδειξε και πάλι πως αν βρεθεί σε «καλή μέρα» δύσκολα δύσκολα να μην κερδίσει! Έτσι, και σήμερα! Παρά το γεγονός ότι πέτυχε μόλις στο 5ο λεπτό γκολ οι φιλοξενούμενοι σιγά - σιγά ισορρόπησαν το παιχνίδι και όχι μόνο κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι στα μέσα του ημιχρόνου, αλλά έδειξαν ν΄ απειλούν την εστία του Λουτριώτη. Ωστόσο, οι περσινοί πρωταθλητές το ξεπέρασαν και ξανακάθισαν στη θέση του οδηγού, πετυχαίνοντας δύο γκολ κάνοντας το σκορ 3-1.

φωτογραφία 1 5Κι εκεί που όλα έδειχναν πως όλα τελείωσαν, και μάλιστα κάποιοι φίλαθλοι άρχισαν ναφεύγουν από το γήπεδο,  ο Ιάλυσος δεν πτοήθηκε. Σιγά-σιγά άρχισε να ανεβάζει απόδοση και να κάνει το 3-2, δίνοντας την αίσθηση πως λίγα λεπτά πριν το τέλος θα έφτανε στην ισοφάριση.

Όμως, και πάλι ο Φοίβος ήταν αυτός που πέτυχε το επόμενο γκολ κάνοντας το τελικό 4-2, και δίνοντας στους φίλους του να βροντοφωνάζουν «νάτοι - νάτοι οι πρωταθλητές»!

Όσον αφορά τους οπαδούς των δύο ομάδων, τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Κινήθηκαν σε αθλητικά πλαίσια, με τους φιλοξενούμενους να συγκινούν όταν απότισαν φόρο τιμής στον αδικοχαμένο Φίλιππα Δελαπόρτα φωνάζοντας το γνωστό "Φίλιππα ζεις, εσύ μας οδηγείς", για να "εισπράξουν" το θερμό χειροκρότημα των Κρεμαστενών φιλάθλων. Τους αξίζουν συγχαρητήρια, αλλά και για την δυναμική παρουσία τους.

Από το παιχνίδι αυτό και οι φωτογραφίες που δημοσιεύουμε σε τρεις Ενότητες!

Όλα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής των play of, έχουν ως εξής:

ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ- Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ 4-2
5' Τζαφέρης (1-0), 24' Πελέκης (1-1), 62' Δελαπόρτας (2-1), 72' Τζιβίλογλου (3-1), 85' Δράκος (3-2), 87' Τζιβίλογλου (4-2)

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ- Α.Ε.Ρ.Α. 0-1
30' Τσετιροκλής (0-1)

ΡΟΔΟΣ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ 2-0
37' Αμανατίδης (1-0), 55' Ευγενικός)

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1-2
40' Παλάζης (0-1), 58' Αθανασίου (1-1), 82' Ζουρούδης (1-2)