Τρίτη, 20/08/2019

Το 2 στα 2 έκανε ο Δωριέας Νεοχωρίου στο β’ όμιλο του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ

BUZZER BEERWAUKEE

Το 2 στα 2 έκανε ο Δωριέας Νεοχωρίου στο β’ όμιλο του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ, αφού επικράτησε στο ντέρμπι του Hermes/ Electroinvestμε σκορ 72-64. Το παιχνίδι είχε μεγάλο ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, με την ομάδα του Γιάννη Μαστοράκη να παίρνει τη νίκη και να διατηρεί το αήττητο της. Για τον α’ όμιλο οι Underdogs κέρδισαν με χαρακτηριστική ευκολία το Χορόσπιτο (69-31) και επέστρεψαν στις νίκες. Οι Underdogsμετέτρεψαν από την αρχή το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο και πέτυχαν τη δεύτερη τους νίκη στο τουρνουά. Με τα δύο χθεσινά παιχνίδια «έπεσε» η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στο τουρνουά του Δ.Ο.Π.Α.Ρ, ενώ με τα σημερινά ξεκινάει η 4η.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

UNDERDOGS- ΧΟΡΟΣΠΙΤΟ 69-31

Τα δεκάλεπτα ήταν: 23-9, 38-14(ημ.), 50-23, 69-31

Διαιτητές: Μητσού- Θεοδοσίου

UNDERDOGS (Παπακώστας): Μανέττας 2, Πολίτης 11(3), Ρέτσας 2, Κουντούρης 10, Κιουρτ 4, Κρασουδάκης 5(1), Μελισσάς 5(1), Βόλας 14, Μουρουζίδης 8(2), Κουλούμπρης 8.

ΧΟΡΟΣΠΙΤΟ (Μακρής): Δημόπουλος 3, Καραλάκης 5(1), Μακρής 8, Χατζηφούντας 3(1), Αντωνιάδης 11(1), Καλλιστής, Παπαγούρας 1, Διαμαντόγλου.

ΒΟΜΙΛΟΣ

HERMES/ELECTROINVEST- ΔΩΡΙΕΑΣΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 64-72

Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-13, 28-32(ημ.), 42-50, 64-72

Διαιτητές: Φάκαρος- Νικηφορίδης- Μητσού

HERMES/ELECTROINVEST (Χατζηφούντας): Αϊβαζίδης 6, Κουρούνης 7(1), Μοσχοβάκος 7, Τσιφούτης 4, Λαζαράκης, Ρουμελιώτης 16(1), Παραδείσης, Τσέλιος 3(1), Χαβιαράς, Μαυρονικόλας 21.

ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Μαστοράκης): Φλοκιού, Σακκής, Γιαννακίδης 6(2), Μαστοράκης 21(1), Ζαγαλάκης 15(1), Δημητρίου, Φώσκολος, Σωτηρίου 2, Σταυριανάκης 8, Λαμπριανός 4, Βενιζέλης 16(3).

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

(19:00): BeerwaukeeBucks- Epavlis (α’ όμιλος)

(Νικηφορίδης- Βράκα)

(21:00): Δικηγόροι- BuzzerBeaters (α’ όμιλος)

(Φάκαρος- Αντωνίου- Μητσού)

ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. ανακοινώνει το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ. Οι αγώνες θα διεξαχθούν από 17 έως 19 Ιουνίου στο «Βενετόκλειο». Από 20 έως 22 Ιουνίου δεν ορίστηκαν παιχνίδια, λόγω του GalisBasketball 3on3, που θα διεξαχθεί τις ίδιες μέρες στη Ρόδο και συγκεκριμένα στο γήπεδο που θα στηθεί στην πλατεία δημαρχείου.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ(17/06):

(19:00): Χορόσπιτο- BeerwaukeeBucks (α’ όμιλος)

(21:00): Buzzer Beaters- Underdogs (αόμιλος)

ΤΡΙΤΗ(18/06):

(19:00): Δωριείτες- Blue Celtics (βόμιλος)

(21:00): Jumbo- Hermes/Electroinvest(βόμιλος)

ΤΕΤΑΡΤΗ(19/06):

(19:00): Ο.Ε.Ε.- Δωριέας Νεοχωρίου (β’ όμιλος)

(21:00): Epavlis- Δικηγόροι (α’ όμιλος)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ/3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Buzzer Beaters- Modela 69-63

Δικηγόροι- Beerwaukee Bucks 71-30

Underdogs- Χορόσπιτο 69-31

Ρεπό είχε το Epavlis

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Buzzer Beaters 6 3-0 221-175(+46)
2.Modela 5 2-1 214-176(+38)
3.Underdogs 5 2-1 185-152(+33)
4.Δικηγόροι 3 1-1 133-95(+38)
5.Epavlis 3 1-1 109-118(-9)
6.Χορόσπιτο 3 0-3 150-227(-77)
7.Beerwaukee Bucks 2 0-2 80-149(-69)

*Οι Δικηγόροι, το Epavlisκαι οι BeerwaukeeBucksέχουν εκτίσει το ρεπό τους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

BeerwaukeeBucks- Epavlis (Πέμπτη 19:00)

Δικηγόροι- BuzzerBeaters (Πέμπτη 21:00)

Modela- Underdogs (Παρασκευή 21:00)

Ρεπό έχει το Χορόσπιτο

ΤΟΡ 5

1.Τσαλίκης (BuzzerBeaters) 60

2.Δαρβίρας (BuzzerBeaters) 47

3.Κορρός (Modela) 42

4.Μακρής (Χορόσπιτο) 42

5.Βόλας (Underdogs) 41

Β’ ΟΜΙΛΟΣ/3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δωριείτες- Τ.Ε.Ε. 63-65 (κ.α. 60-60)

Blue Celtics- Ο.Ε.Ε. 40-36

Hermes/ Electroinvest- ΔωριέαςΝεοχωρίου 64-72

Ρεπόείχε το Jumbo

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Τ.Ε.Ε. 6 3-0 183-151(+32)
2.Blue Celtics 5 2-1 161-133(+28)
3.Δωριέας Νεοχωρίου 4 2-0 135-112(+23)
4.Ο.Ε.Ε. 4 1-2 144-154(-10)
5.Hermes/Electroinvest 3 1-1 124-121(+3)
6.Δωριείτες 3 0-3 166-184(-18)
7.Jumbo 2 0-2 73-131(-58)

*Ο Δωριέας Νεοχωρίου, το Hermes/Electroinvestκαι το Jumboέχουν εκτίσει το ρεπό τους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Hermes/Electroinvest- Δωριείτες (Παρασκευή 17:00)

Τ.Ε.Ε.- BlueCeltics (Παρασκευή 19:00)

Δωριέας Νεοχωρίου- Jumbo (Σάββατο 21:00)

Ρεπό έχει το Ο.Ε.Ε.

ΤΟΡ 5

1.Κωστάκης (Δωριείτες) 51

2.Μαρουλλάκης Ι. (Τ.Ε.Ε.) 40

3.Βενιζέλης (Δωριέας Νεοχωρίου) 39

4.Καμπουράκης (Τ.Ε.Ε.) 39

5.Λυμπέρης (Τ.Ε.Ε.) 33

 STAVROY ELECTRONICS 2013 aa

STAVROY ELECTRONICS 00

http://www.stavrouelectronics.gr/?

BOLAS 16 MONOSTHLO

 

 

 

 

 

 

-

 

 

KREATAGORA new FINAL